• Akçaburgaz Mah. 3101. Sk. No:6 Esenyurt/Istanbul/Türkiye

Hakkımızda

Hakkımızda

TEKNOVA, ülkemizin yurtdışından ithal ettiği baskı kimyasalları ve malzemelerini kendi tesislerinde yüksek standartlarda üreterek, yalnızca ülke sınırları içerisindeki müşterilere değil dünya çapında 30'dan fazla ülkeye hizmet vermektedir.

2001 yılından bu yana, baskı ambalaj sektörüne hizmet veren TEKNOVA kuruluş misyonuna uygun olarak; Türkiye’de uluslararası standartlarda matbaa kimyasallari, kalıp kimyasalları, matbaa sarf malzemeleri ve su bazlı lak ve su bazlı flekso mürekkep üretimini gerçekleştirmekte ve ARGE faaliyetleri ile sektöre yeni ürün ve teknolojileri sunmaktadır.

Sektörün ihtiyaçları olan kimyasal ürünler, yardımcı malzemeler, blanketler (baskı kauçuğu), makina ve yedek parçalar için dünyanın saygın üreticilerinin Türkiye temsilciliğini yürütmektedir.  Teknova, tesislerinde üretimi ve satışı gerçekleştirilen 100’den fazla türde Teknova markalı ürünün yanında, temsilcilikler kanalı ile Trelleborg Sava, Baldwin, Tesa, MARKS.3ZET, Betz, Cheshire Anilox, IST-UV, LeadEdge ve birçok farklı global markanın satışı gerçekleştirilmektedir.

Uluslararası lisanslar ve kalite belgelerine sahip olan ürün çeşitliliği ile rakiplerinden farklılaşan bir kalite standardı sunar. Üretim kalitesini en üst seviyede tutmak amacıyla kullanılan tüm hammadde ve malzemeler yine uluslararası standartlara uygun olmasına dikkat edilerek tedarik zincirine dahil edilir. Bu nedenle Türkiye'nin uluslararası FOGRA kalite belgesine sahip ilk ve tek yerli üreticisi konumundadır.

 

Sektörün talepleri doğrultusunda, ürün çeşitliliğini artırmakta ve yatırımlarını sürdürmektedir. Gerek uluslararası pazarda gerekse Türkiye pazarında müşterilerinin varolan güvenlerini artırmak amacıyla ISO 9001 kalite belgesi, uluslararası denetim şirketi olan UKAS denetiminde alınmıştır. Kalite prensibi, yapılan her üretimin yüksek kalite standartlarında ve sonsuz müşteri memnuniyetini hedefleyen üretim felsefesinde yapılmasını sağlamaktadır. Üretim faaliyetlerinin çevreye verebileceği zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için geliştirilen çevre yönetim sistemi ISO 14001 alınmıştır.

TEKNOVA, baskı sektöründe önemli bir onay kuruluşu olan FOGRA Enstitüsü’ne başvuru yapmış ve ürünleri Fogra onayını almıştır.  FOGRA sertifikasına sahip olan ürünler ayrıca çeşitli makine üreticisi olan firmalar (MAN, Heidelberg, KBA, Baldwin vb) tarafından da test edilmekte ve alınan kimyasalların baskı makinalarına üretim sırasında hiçbir zarar vermedikleri onaylanmaktadır. Uluslararası güven telkin edici onay kurumlarından alınmış belgelerle, ürettiği ürünlerin uluslararası pazardaki konumunu sağlamlaştırmayı hedeflemektedir.