Mürekkep ve Matbaa Kimyasalları Üretimi

TEKNOVA, ülkemizin yurtdışından ithal ettiği mürekkep ve baskı kimyasallarını kendi tesislerinde yüksek standartlarda üreterek, yalnızca ülke sınırları içerisindeki müşterilerine değil dünya çapında 30'dan fazla ülkeye hizmet vermektedir.

TEKNOVA, ülkemizin yurtdışından ithal ettiği mürekkep ve baskı kimyasallarını kendi tesislerinde yüksek standartlarda üreterek, yalnızca ülke sınırları içerisindeki müşterilerine değil dünya çapında 30’dan fazla ülkeye hizmet vermektedir.

Esenyurt, Istanbul’da bulunan üretim tesisinde hazne suları, solventler, fixerler, kalıp banyoları, kalıp kimyasalları, banyo zamkı, baskı geciktirici, fırın zamkı, speragum, rejuvenator, merdane temizleyiciler vb. 100’den farklı çeşit ürün üretilmektedir.

Kağıt, karton ve plastik ambalaj baskısında kullanılmak üzere su bazlı flekso baskı mürekkebi üretimi yapılmaktadır. Tesiste bulunan renk laboratuvarı ve uzman kimyager kadrosu ile renk hazırlama çalışmaları yaparak, binlerce farklı renk tonunda mürekkebin üretimi gerçekleştirilmektedir.

Uluslararası lisanslar ve kalite belgelerine sahip olan ürün çeşitliliği ile rakiplerinden farklılaşan bir kalite standardı sunar. Üretim kalitesini en üst seviyede tutmak amacıyla kullanılan tüm hammadde ve malzeler yine uluslararası standartlara uygun olmasına dikkat edilerek tedarik zincirine dahil edilir. Bu nedenle Türkiye’nin uluslararası FOGRA kalite belgesine sahip ilk ve tek yerli üreticisi konumundadır.

Sektörün talepleri doğrultusunda, ürün çeşitliliğini artırmakta ve yatırımlarını sürdürmektedir. Gerek uluslararası pazarda gerekse Türkiye pazarında müşterilerinin varolan güvenlerini artırmak amacıyla ISO 9001 kalite belgesi, uluslararası denetim şirketi olan UKAS denetiminde alınmıştır. Kalite prensibi, yapılan her üretimin yüksek kalite standartlarında ve sonsuz müşteri memnuniyetini hedefleyen üretim felsefesinde yapılmasını sağlamaktadır. Üretim faaliyetlerinin çevreye verebileceği zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için geliştirilen çevre yönetim sistemi ISO 14001 alınmıştır.

TEKNOVA, baskı sektöründe önemli bir onay kuruluşu olan FOGRA Enstitüsü’ne başvuru yapmış ve ürünleri Fogra onayını almıştır.  FOGRA sertifikasına sahip olan ürünler ayrıca çeşitli makine üreticisi olan firmalar (MAN, Heidelberg, KBA, Baldwin vb) tarafından da test edilmekte ve alınan kimyasalların baskı makinalarına üretim sırasında hiçbir zarar vermedikleri onaylanmaktadır. Uluslararası güven telkin edici onay kurumlarından alınmış belgelerle, ürettiği ürünlerin uluslararası pazardaki konumunu sağlamlaştırmayı hedeflemektedir.

Kaç Yıldır?:
19
Kategori:
Mürekkep ve Matbaa Kimyasalları Üretimi
Lokasyon:
İstanbul
Teknova Matbaacılık Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.© 2020 Tüm hakları saklıdır.
Akçaburgaz Mah. 3101. Sk. No:6 Esenyurt/Istanbul/Türkiye
Akçaburgaz Mah. 3042. Sk. No:14 Esenyurt/Istanbul/Türkiye
Web SitesiBağlantılar
Sosyal MedyaHesaplarımız
Teknova Matbaacılık Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. © 2020 Tüm hakları saklıdır.
Factory Center: Akçaburgaz Mah. 3101. Sk. No:6 Esenyurt/Istanbul/Türkiye

Sales Office: Yüzyıl Matbaacılar Sitesi 1.Cadde No:91 Bağcılar/Istanbul/Türkiye
Web SitesiBağlantılar
Sosyal MedyaHesaplarımız